Тұмау және ЖРВИ белгілері кезінде ахуалдық орталыққа қоңырау шалыңыз!

Ауру жағдайларын уақтылы анықтау, коронавирустық инфекцияның таралуына жол бермеу және халықты COVID-19 мәселелері бойынша хабардар ету үшін барлық қалалық емханаларда сағат 08:00-ден 18:00-ге дейін (емхана жұмысының регламентіне сәйкес) ахуалдық орталықтар жұмыс істейді, онда пациенттер көптеген мәселелер бойынша, оның ішінде COVID-19 бойынша кеңес ала алады.

№ 4 қалалық емхананың дәрігерлері азаматтарды дімкәстік және ауыр жағдайларда, суық тию және тұмау белгілері кезінде үйде болуға және емханадан дәрігерді шақыруға шақырады.

Ситуациялық орталықта пациенттен өтінім қабылдап, оған мобильді бригада жібереді. Дәрігер науқасты тексеріп, қажетті ұсыныстар береді, емдеу тактикасын анықтайды. Қажет болса, олар барлық сынақтарды, соның ішінде ПТР тестілеуіне жағынды алады. Сондай-ақ, ахуалдық орталықтардың мамандары КВИ-мен ауыратын науқастарға, амбулаториялық негізде емделетін науқастарға, созылмалы аурулармен ауыратын науқастарға қоңырау шалады. Олар пациенттердің жағдайын, коронавирустық инфекцияның нашарлауы немесе басқа көріністері бар-жоғын бақылайды, олардың барлық деректерін ақпараттық базаға жазады, қажет болған жағдайда мобильді топтарды қайтадан жібереді немесе тегін дәрі-дәрмектерді жеткізеді.

Ситуациялық орталық карантиннің алғашқы күндерінде ашылды, содан бері күн сайын 20 сағатқа дейін пациенттерден қоңыраулар қабылдайтын 6 маман жұмыс істейді. Операторлар пациентке оның жағдайы мен белгілері бойынша сауалнама жүргізеді, содан кейін ақпаратты мобильді топқа жібереді. Науқасқа басқа отбасы мүшелерінің қауіпсіздігі үшін не істеу керектігін түсіндіріп, кеңес беріңіз. Күн сайын сағат 8-ден 18-ге дейін пациенттерге қоңырау шалынады.

Дәл осындай жұмыс басқа емханаларда салынған.

Ахуалдық орталықтардың телефон нөмірлері емханалардағы ғимараттар мен теледидарларда жүгіртпе жолмен көрсетіледі, сондай-ақ медициналық ұйымдардың интернет-ресурстарында және ресми сайттарында орналастырылады.